Okręg PZW w Słupsku zrzesza około 7000 członków, reprezentujących wszystkie środowiska i grupy społeczne
- 7000Około 7000 członków
Nasi członkowie mają gdzie wędkować
- 100Ponad 100 łowisk
Nie prowadzimy gospodarki rybackiej
Działalność naukowo-badawcza i wdrożeniowa
Zarząd Okręgu PZW w Słupsku stale współpracuje z Instytutem Rybactwa Śródlądowego im. Stanisława Sakowicza w Olsztynie w zakresie badania ryb anadromicznych, przy okazji tarła ryb łososiowatych w rzekach naszego okręgu.

Tematyka badawcza obejmuje:
- prace ichtiofaunistyczne, monitoring ichtiofauny rzek,
- opracowanie biotechniki rozrodu ryb,
- badania czynników wpływających na efektywność zarybiania,
- oceny presji wędkarskiej,
- biologię ryb ze szczególnym uwzględnieniem gatunków cennych i zanikających,
- badania wędrówek ryb, obserwacje przepławek, hydroelektrowni i spiętrzeń pod względem ich wpływu na produkcję ryb w rzekach.
PZW inspiruje i w dużej części finansuje prace naukowe, które umożliwiają nie tylko określenie aktualnego stanu ryb w większości rzek Polski, ale wskazują na możliwość jego poprawy w makroskali i skali lokalnej przez zmianę struktury zarybień. Pozwala to na restytuowanie gatunkowej różnorodności ichtiofauny w rzekach oraz przywracanie możliwości powrotu ryb wędrownych (certa, łosoś, jesiotr).
PZW podejmuje działania ograniczające dalszą degradację środowiska wodnego, włącznie z przywracaniem naturalnego biegu rzek i dostosowaniem gospodarki rybacko-wędkarskiej (zarybianie, połowy) do możliwości produkcyjnych wód. Organizuje lub współorganizuje konferencje naukowe służące prezentowaniu wyników badań prowadzonych na jego rzecz. Wydaje „Roczniki Naukowe” – czasopismo zawierającego publikacje z prowadzonych badań.